POLİMEKS YAPIŞTIRICILARI,  Sektördeki 25 yıllık birikim sonucunda 2001 yılında üretime başlamıştır.

Firmamız, ağırlıklı olarak ayakkabı, deri ve saraciye sektörü  olmak üzere mobilya, döşeme, yatak üretimi,  otomotiv,  inşaat ve sıhhi tesisat gibi alanlarda da  geniş ürün yelpazesi ile hizmet vermektedir.

Müşteri  memnuniyetinin sağlanması  için, tüm süreçlerin  titizlikle ele alınması ile birlikte hem iç, hem de dış piyaslarda kısa sürede başarı elde etmiş, tercih edilen marka olma yolunda önemli mesafeler katetmiştir.

İhracat ağımıza, başta Rusya olmak üzere, komşu ülkelerle birlikte Ortadoğu, Avrupa ve Afrika’yı da ekleyerek, uluslararası marka olma yolunda emin adımlara ilerlemekteyiz.

Ürünlerimiz, işinde son derece deneyimli çalışanlarımız, ileri teknoloji ürünü makine parkurumuz ve mühendislerimiz ile birlikte, 2001 yılında Tuzla Kimya Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuş olan üretim tesisimizde çevreye duyarlı bir şekilde üretilmektedir.
Satış sonrasında da, ürünlerimiz ile ilgili geri dönüşleri titizlikle ele almakta, oluşabilecek olan sorunların çözümünde daima müşterilerimizin yanında yer almaktayız.

POLİMEKS YAPIŞTIRICILARI, çalışanları ve müşterileri ile olan birlikteliğiyle, ürün çeşitliliğini artırarak ürünlerini yüksek kalite, iyi hizmet  ve makul fiyat ilkeleri ile müşterilerine sunmaya ve global marka olma yolunda ilerlemeye devam edecektir.

Bu süreçte çalışanlarımızın da güvenlikleri ön planda tutulup, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili mevzuatlar tam olarak uygulanmaktadır.

Fabrikamızda üretilen ürünlerin başlıcaları: poliüretan yapıştırıcılar, doğal ve sentetik kauçuk esaslı yapıştırıcılar, su bazlı yapıştırıcılar ve primerlerdir.

Son yıllarda marka bilinirliğimizin artması sonucu iç ve dış piyasada oluşan talep artışını karşılayabilmek için üretim kapasitesi artırılmış ve yeni yatırımların yapılması planlanmıştır. Toplam üretimimizin 20% sini ihracatımız oluşturmakta, iç ve dış talep her geçen gün artmaktadır.

Ürünlerimizin standart kalitede üretimi olmazsa olmaz koşulumuzdur. Kalite kontrolü, hammaddeden mamul ürüne kadar titizlikle takip edilmektedir.

Müşterilerimize, malzemelerin söz verilen tarihte sevk edilmesine fabrikamızda son derece önem verilmektedir. Organize çalışma sayesinde oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçilmektedir.

Ürünlerimizin ambalajlanması istenilen kalitede, global olarak tanınmış markalarla aynı standartta yapılmaktadır.