Kaliteyi en ideal şartlarda ve çevreye zarar vermeden üretmek, tüm personelimize en iyi yaşam şartlarını sağlamak ve müşterilerimize yüksek kalitedeki ürünlerimizle en mükemmel hizmeti ve servisi vermek, politikamızın esaslarıdır. Ayrıca ülkemizi dış pazarlarda en iyi şekilde temsil edip, “POLİMEKS”i bir dünya markası yapmak ana hedefimizdir.

Hedeflerinden biri de değerlendirilmiş zamandır. Zamanı tekrar elde edilemeyen bir hammadde olarak algılarız. Onu en iyi şekilde pozitif enerjiye çevirip üretimimize kattığımızda, “KALİTE”yi sürekli geliştirerek, daha ucuza mal edeceğimizi biliriz.

Genel Küreselleşme sonucu ülke sınırlarının ekonomik olarak kalktığı düşüncesiyle, tüm dünyayı ülkemiz olarak kabul edip en temiz enerjiyle üretim yapmak ve tüm dünya insanlarına iyi bir gelecek için katma değer sağlamak en önde gelen hedeflerimizdendir. BAŞARI HEPİMİZİNDİR.

Politikamızın diğer üretim ve yönetim kalitesini ISO 9001 : 2008 ile belgeleyen firmamız, kısa süre içerisinde hem yurt içi, hem de yurtdışında değerli bir marka imajı oluşturmuş, Segmentinde lider firmalar arasında yerini almıştır.

Üretiminin 30% unu ihracatın oluşturmasının yanı sıra, sadece yapıştırıcı üreten bir sanayici kuruluş olmayıp, aynı zamanda yurtdışında ve yurtiçinde sektörün gelişimi ve bilinçlendirilmesine de katkıda bulunmaktadır.

POLİMEKS Kimya, gelişmiş ülkelerle rekabet edebilme de Ar-Ge faaliyetlerinin öneminin bilincinde olup, Ar-Ge yi sistemli bir şekilde tekrarlanması gereken bir süreç olarak olarak görmektedir. 3 kıtaya ihracat yapmakta olan şirketimiz, dünya markası olma yolunda adımlar atarak hem ihracat yapılan ülke sayısını artırmak, yurtdışında yeni bayilikler oluşturmak, hem de mevcut ülkelerdeki satış hacmimizi artırmayı hedeflemektedir.

Polimeks, AYSAD ve ASKON üyesi bir kuruluştur.